BZ systemy próbkujące

BZ - wielopunktowy system detekcji gazu pobieranego wężykami z oddalonych punktów pomiaru do montażu w aplikacjach stałych i mobilnych

System monitoringu czynników chłodniczych cechuje unikalna kombinacja wysokiej czułości, szerokiego zakresu pomiaru i szybkości reakcji na gaz. Używający technologii podczerwieni system detekcji jest świetnym rozwiązaniem dopasowującym się do oczekiwań klienta, dającym możliwość zdalnej komunikacji i wizualizacji, scentralizowanego raportowania i zarządzania. Ciągły monitoring wycieku gazu jest podstawą detekcji szkodliwych gazów.

Używany przede wszystkim do detekcji refrigerantów z grupy fluorowodorowej, dwutlenku węgla i amoniaku, ten nowoczesny system zabezpiecza gałęzie przemysłu pod kątem wydajności, jakości , minimalizacji utraty kosztów i integralności systemu nadzoru. Niski poziom detekcji jest niezmiernie istotny kiedy wycieki są niewielkie, zabezpieczając w ten sposób i alarmując w celu podjęcia natychmiastowych czynności naprawczych, tak aby zminimalizować straty energii i czynnika chłodniczego.

System posiada podstawowe zasilanie 24V (230V poprzez zasilacz), przez co znakomicie nadaje się do montażu w strefach mobilnych, jak statki transportowe, platformy, pojazdy chłodnie.
System posiada certyfikację EN 14624 i CE.

Idea działania systemu polega na zasysaniu gazu za pośrednictwem wbudowanej pompy ssącej sekwencyjnie z oddalonych punktów do czujnika gazu.
Szybkość reakcji na wyciek gazu zależy od długości każdego użytego wężyka i ilości podpiętych punktów pomiarowych (wężyków). Przepływ gazu w wężyku wynosi około 1 m/s, co determinuje czas dopływu wycieku do czujnika gazu.
Stosując rozgałęźnik możliwe jest powielenie punktów pomiaru w ramach jednego wężyka i jednoczesne monitorowanie dwóch lub trzech newralgicznych pobliskich punktów na instalacji chłodniczej.

Centrala BZ dostępna jest w wersjach 4, 8, 12, 16 wejść pomiarowych. System posiada wbudowany serwer www, przez
co do centrali w prosty sposób można podpiąć komputer z monitorem lub tablet i zarządzać systemem poprzez
przeglądarkę www. System posiada wyjścia Ethernet, CAN i Modbus, co pozwala na zestawienie łączności z innym
system podglądu lub zarządzania oddalonym od centrali nawet o 1000m.
Centrale MZ mogą być łączone na protokołach Ethernet, CAN lub Modbus, przez co możliwe jest monitorowanie bardzo dużej ilości punktów potencjalnego wycieku gazu.

Przykład montażu systemu w pomieszczeniu maszynowni