Firma JBK jest certyfikowanym dostawcą rozwiązań z zakresu automatyki kontrolnej i sterowniczej.


Szeroki wachlarz usług, począwszy od doradztwa, audytów przedwdrożeniowych i kontrolnych, usług projektowych i programistycznych, poprzez dostawy, integrację i wdrażanie systemów, aż po ich bieżący nadzór i eksploatację gwarantuje kompleksowe rozwiązywanie problemów klientów docelowych.


Systemy stacjonarne

 

WAGO-I/O-SYSTEM to rodzina niezależnych od typu sieci modułów wejść i wyjść do sterowania rozproszonego. Moduły przekaźnikowe, funkcyjne, przejściowe i ochrony przeciwprzepięciowej WAGO tworzą asortyment dostosowany do potrzeb każdej aplikacji.

Modularne urządzenia sieciowe, przystosowane do pracy w każdego typu sieci sterowania rozproszonego, mają tę istotną zaletę, że pozwalają tworzyć elastyczne i łatwe w modyfikacji układy automatyki. WAGO już w 1995 zaprezentowało komponenty do tworzenia sieci obiektowej, umożliwiające modularną rozbudowę węzła sieciowego w zależności od potrzeb. Od tego czasu system ten jest stale rozwijany i poszerzany o nowe wyroby.

System I/O, moduły elektroniczne i interfejsowe, zasilacze i moduły ochrony przeciwprzepięciowej, oferowane przez WAGO, stosowane, są wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i stuprocentowa niezawodność, np. w przemyśle, technice procesowej, automatyzacji budynku, a także w obszarach wymagających zwiększonych środków bezpieczeństwa oraz strefach zagrożonych wybuchem.

AUTOMATION obejmuje komponenty do automatyki bazujące na systemach sieciowych i technice zacisku sprężynowego oraz moduły elektroniczne dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej.

Wśród dostępnych układów sterowania i wizualizacji znajduje się między innymi dedykowany system automatyki budynkowej Flex Room.

Systemy mobilne

 

IFM oferuje kompletny zestaw aktywnych elementów sterujących i kontrolnych oraz zestaw elementów pasywnych, niezbędnych do budowy systemów kontroli i sterowania na pojazdach i urządzenia mobilnych.

Typowe zastosowanie obejmuje maszyny rolnicze, maszyny budowlane, samojezdne systemy rozładunkowe, pojazdy specjalne. Zastosowana technologia pozwala na bezproblemowe użytkowanie systemu zamontowanego na maszynie mobilnej. Komponenty automatyki i kontroli posiadają certyfikację E1 KBA oraz certyfikat MTTFd. Oznacza to, iż zostały one przetestowane i mogą być stosowane w urządzeniach i systemach, gdzie aspekt drgań cyklicznych i udarowych oraz odporność na wilgoć, zamoczenie i brud są niezmiernie istotne.

Typowe komponenty do budowy systemow automatyki mobilnej:

 

Sterowniki ecomatmobile Basic w wykonaniu modułowym, są łatwe w instalacji, programowaniu a także zoptymalizowane pod kątem kosztów. Poza funkcjami czysto kontrolnymi, dostarczane są rozwiązania dla okablowania i ochrony. Graficzny moduł wizualizacji pozwala na wyświetlanie wiadomości systemowych i prostych elementów graficznych.

 

 

 


Platforma systemów sterowania ecomatmobile: wydajne sterowniki. Możliwość swobodnego programowania i różnorodnej konfiguracji umożliwiają zastosowanie w wielu aplikacjach.

 

 

 


Rozproszone moduły I/O do zastosowań w sieci CANopen. Znacznie zmniejszony nakład na okablowanie dzięki montażowi modułów w miejscu zbierania sygnałów. Dowolna konfiguracja wejść i wyjść pozwala na uniwersalne zastosowanie i zmniejsza koszty magazynowania.

 

 

 


Moduły dialogowe posiadają wyświetlacze graficzne, możliwość swobodnego programowania zgodnie z IEC 61131 i różnorodne interfejsy. Wygodny w obsłudze interfejs do serwisowania i obsługi maszyn - moduły dialogowe systemu sterowania ecomatmobile.

 

 

 


W niemal wszystkich maszynach mobilnych dzisiejsi użytkownicy korzystają z wyświetlaczy dostarczających informacji na temat maszyny. W tym samym czasie system kamer monitoruje obszary działania. Tutaj użyty został nowy system kamer O2M. Zaprojektowany do działania w ekstremalnych warunkach.

 

 

 


Rejestracja danych diagnostycznych - podstawa efektywnej i taniej koncepcji zdalnej kontroli i serwisu. Zmniejszenie kosztów serwisowania i skrócenie czasu przestojów podczas awarii stanowią istotną zaletę tej nowoczesnej technologii.

 

 

 


Rozwiązanie dla aplikacji specjalnych. Konwerter do przetwarzania sygnałów z czujników i aktuatorów na sygnały do modułów I/O sterowników lub sieci CANopen.

 

 

 


Od inklinometru analogowego lub z interfejsem CANopen, poprzez indukcyjne czujniki zbliżeniowe po czujniki ciśnienia do zastosowań mobilnych. Czujniki serii ecomatmobile pracują niezawodnie nawet w ekstremalnych warunkach pracy maszyny mobilnej.