MGSensor-400

Najnowsza seria cyfrowych czujników gazu przeznaczona do wykrywania refrigerantów.

MGSensor-250

Seria cyfrowych czujników gazu typu IR przeznaczona do wykrywania refrigerantów.

MGSensor-550

Nowoczesna seria cyfrowych czujników gazu, z programowalnym wyświetlaczem, obsługą 2 sensorów w standardzie, wyjściami NO/NC, 4-20mA i Modbus.

MGDetektor-100

Seria jedno- lub dwu-progowych detektorów gazu.System rozmieszczonych w budynku detektorów obsługiwany jest przez dedykowaną centralę sterującą.


NET-EX sensor

Najnowsza seria cyfrowych czujników gazu w wykonaniu ATEX, z wyjsciami 4-20 mA i Modbus. Pełne software-owe zarządzanie czujnikiem.

C3-NET sensor

Najnowsza seria cyfrowych czujników gazu w wykonaniu standardowym, z wyjściami NO/NC, 4-20 mA i Modbus. Pełne software-owe zarządzanie czujnikiem. Polecana firmom monterskim ze względu na swoje istotne zalety.

Czujniki "low ppb"

Czujniki do wykrywania gazu na poziomie ppb. Czujniki współpracują z kontrolerami lub kolektorami danych na linii sygnałowej 4-20mA.

Detektory IR Short Open Patch

Seria cyfrowych detektorów gazów w technologiach podczerwieni i laserowej, dedykowana do wykrywania wycieków gazów w ich fazie początkowej.


MVR systemy hotelowe

Najnowszy cyfrowy system detekcji wycieku czynników chłodniczych MVR-300, o szerokim spektrum działania, dedykowany do montażu w hotelach, biurach, budynkach użyteczności publicznej. Współpracuje z 16-kanałową, multipleksowalną centralą lub systemem BMS.

SZ systemy próbkujące

Czujnik gazu próbkujący powietrze z przestrzeni dookólnej za pośrednictwem systemu wężyków. Wersja jednostrefowa z obsługą CO2, NH3 lub pochodnych R134a.

MZ systemy próbkujące

Czujnik gazu próbkujący powietrze z przestrzeni dookólnej za pośrednictwem systemu wężyków. Wersja wielostrefowa z obsługą CO2, NH3 lub pochodnych R134a.

JBGR systemy próbkujące

Najnowszy i najszybszy na świecie analizator gazu próbkujący powietrze z przestrzeni dookólnej za pośrednictwem systemu sond. Wersja wielostrefowa z obsługą CO2, NH3 lub pochodnych R134a.


MGSensor-150

Najstarsza z dostepnych serii analogowych czujnikow gazu. Sprawdzona i polecana w standardowych zastosowaniach.

JBS-420

Wysokiej jakości bezprzewodowy detektor gazu wyposażony w dwa czujniki. Idealne rozwiązanie dla trudnych warunków przemysłowych.

NET-EX-LORA

Wysoko zaawansowana bezprzewodowa technologia detekcji gazu. Urządzenie idealne do pomiaru stężeń gazu w dużych powierzchni otwartych.

JB-FT1000

Laserowy detektor gazu z pompą. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem do sprawdzania większych obszarów.


JB-FT2000

Stacjonarny system wykrywania wycieków metanu. Dzięki nieprzerwanemu skanowaniu oraz ciągłej kontroli wykrytych obiektów znacznie poprawia poziom zarządzania bezpieczeństwem.

ST-IAM sensor

WYCOFANY !

Seria analogowych detektorów gazu z wbudowanym modułem Modbus.

IAM systemy hotelowe

WYCOFANY !

System detektorów gazów i smogu, o szerokim spektrum działania, dedykowany do montażu w
hotelach, biurach, budynkach użyteczności publicznej. Współpracuje z 16-kanałową, multipleksowalną centralą.

Profesjonalne stacjonarne detektory gazu zamontowane w różnych miejscach w pomieszczeniu lub przy instalacji zagwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Detektor podłącza się do systemu, który sygnalizuje użytkownikowi alarmu wyciek gazu, może odcinać jego dopływ lub wysyłać zawiadomienie o awarii na telefon. Dzięki temu znacząco ogranicza się ryzyko wybuchu pożaru lub jego intensywność.

Istotne jest także wykorzystywanie czujników gazów trujących, szczególnie w miejscach, w których przebywają osoby. Profesjonalny detektor pozwoli natychmiast wykryć przekroczenie dopuszczalnych norm i zainterweniować w porę lub samodzielnie uniemożliwi kontynuację procesu technologicznego, włączy wentylację lub stosowny alarm. Działa dzięki półprzewodnikowi znajdującemu się wewnątrz urządzenia, wchodzącym w reakcję po wykryciu gazu, na który jest ukierunkowany system. W tym momencie zmienia się nieco sposób przewodzenia prądu w czujniku, a system wysyła informację o wycieku gazu lub przekroczeniu bezpiecznych norm.

Jakie czujniki są dostępne w ofercie JBK Systems?

W asortymencie marki JBK Systems można znaleźć między innymi:

  • detektor metanu z certyfikatem Atex,
  • detektor nieszczelności gazu,
  • detektor toluenu,
  • profesjonalny detektor gazu ziemnego,
  • czujnik formaldehydu.

Czujniki oferowane przez JBK Systems to gwarancja najwyższej jakości, odporności na temperatury i wygody użytkowania. Występują w różnych wariantach tak, aby ich konserwacja i montaż w dowolnym miejscu, które musi być kontrolowane, były jak najprostsze. Proponowane detektory można wykorzystywać zarówno samodzielnie, jak i w zintegrowanych systemach.

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem stacjonarnych detektorów gazu, które sprawdzą się zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. W razie potrzeby uzyskania pomocy lub przeprowadzenia montażu systemu – zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i do wizyt w biurze na terenie Sędziszowa Małopolskiego lub Krakowa.