Po dokonaniu zakupu odpowiedniego czujnika do danej jednostki organizacyjnej oraz przeprowadzeniu poprawnego, profesjonalnego montażu, należy zadbać o konserwację i kalibrację detektora. Chociaż, nie wszystkie urządzenia jej wymagają, część z nich po dłuższym czasie użytkowania może ulec rozregulowaniu. Wówczas z pomocą przychodzi kalibracja czujnika, którą należy wykonać gazem kalibracyjnym.

Częstą praktyką jest również przeprowadzanie testów użytkownika, aby sprawdzić, czy detektor na pewno załącza stosowny alarm po wykryciu określonego stężenia substancji, którą ma wykrywać w powietrzu. Gazy testowe wykorzystuje się nie tylko w obiektach prywatnych, ale również rozmaitych gałęziach przemysłu związanych ze spawalnictwem, rolnictwem, przemysłem chemicznym, energetycznym czy jądrowym.

Firma JBK oferuje gazy kalibracyjne do kalibracji oferowanych przez siebie czujników jak również dla testów detektorów innych producentów.

Oferowane gazy dostępne są w dwóch wariantach:

  • jednorazowe butle 110 l (1,6 l pojemności wodnej), idealne do przenoszenia i użytkowania w terenie,
  • butle 200-450 l (10 l pojemności wodnej), do użytku w laboratoriach.

JBK oferuje również usługi kalibracji czujników gazu, zarówno własnych, jak i firm trzecich.

Parametry gazów testowych JBK Systems

 

Żeby mieć pewność, że gaz testowy umożliwi skuteczne przetestowanie sprawności instalacji lub kalibrację czujnika, należy nabywać go wyłącznie w zaufanych źródłach, przykładowo w JBK Systems. Oferowane gazy kalibracyjne posiadają niezbędne certyfikaty, spełniają normy bezpieczeństwa, są w odpowiedni sposób przechowywane i transportowane. W asortymencie dostępnych jest ponad półtora tysiąca wariantów różnych gazów i ich mieszanek, w odmiennych stężeniach. Z łatwością można zatem znaleźć idealny gaz testowy do każdego czujnika i instalacji. Wśród oferowanych produktów znajduje się między innymi tlenek węgla, metan, propan, butan czy wodór. Dzięki temu każdy czujnik będzie niezawodny przez cały okres funkcjonowania. Użytkowanie proponowanych butli jest proste i wygodne, a przepływ gazu stały.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą gazów testowych dostępnych w JBK Systems, a w razie potrzeby uzyskania większej ilości informacji na temat konkretnych produktów, zapraszamy do kontaktu.

MATERIAŁY TECHNICZNE


Lista dostępnych gazów kalibracyjnych

Karta techniczna butla R134a 1000ppm 110l