Firma JBK zajmuje się programowaniem i serwisowaniem robotów Kawasaki.


Grupa specjalistów dba o wsparcie realizowanej inwestycji na każdym jej etapie począwszy od opracowania koncepcji, analizy technicznej (dobór optymalnego robota, koncepcja stanowiska, programowanie, testy), analizy biznesowej (rentowność inwestycji, okres zwrotu z inwestycji, finansowanie inwestycji) przez wsparcie podczas wdrożenia i uruchomienia, po szkolenia serwis, obsługę techniczną stanowisko zrobotyzowanych oraz optymalizację i modernizację istniejących aplikacji z robotami przemysłowymi.

Roboty Kawasaki

 

Seria R – szybkie roboty

Roboty przemysłowe o znacznie podwyższonej prędkości działania. Duża dynamika ruchu, udźwigi 3 - 80 kg, zasięgi 620 - 2100 mm.

Seria BA – roboty spawalnicze

Roboty przystosowane do pracy w aplikacjach spawalniczych lub przy technologiach pochodnych (cięcie, fazowanie, wycinanie, wypalanie).


 

Seria CP – roboty paletyzujące

Roboty serii CP dedykowane do zadań paletyzacyjnych, o bardzo dużym zasięgu i dużym zakresie udźwigów (do 500 kg).

Seria BX/BT – średnie udźwigi

Roboty serii BX/BT dedykowane do zadań zadań związanych z dużą liczbą przemieszczeń na krótkich dystansach (zgrzewanie, montaż, łączenie elementów, obsługa maszyn).


 

Seria Z – duże udźwigi

Roboty Kawasaki serii Z to jednostki o dużych udźwigach do zastosowań w paletyzacji, przenoszeniu oraz manipulowaniu zarówno obiektem, jak i narzędziem (np. zgrzewadło, serwochwytak, głowica szlifierska, frezarka). Udźwigi 100 - 300 kg, zasięgi 1355 - 3530 mm.

Seria BX/BT – średnie udźwigi

MX500N | Seria M | Kawasaki | Roboty przemysłowe | Robotyzacja | Robotyka

Roboty o maksymalnych udźwigach. W wersji 4-osiowej umożliwiają szybką paletyzację obiektów do 500 kg. Wersja 6-osiowa umożliwia przenoszenie i manipulację ciężarami do 700 kg.


 

Seria K – roboty malarskie, do strefy EX

Roboty specjalizowane do aplikacji malarskich. Specjalna konstrukcja umożliwia bezpieczną pracę w strefach zagrożonych wybuchem. Budowa kiści robota pozwala na prowadzenie przewodów wewnątrz, a to zapewnia swobodę i płynność ruchów, gwarantując najwyższą jakość malowania.

Seria Y – Pick & Place

Zastosowanie konstrukcji równoległej pozwoliło na zbudowanie niezwykle szybkich robotów do aplikacji pick & place. Niska masa i sztywność konstrukcji pozwalają na stabilną i precyzyjną pracę nawet przy największych prędkościach i dużej dynamice.


ZASTOSOWANIE

Paletyzacja

Roboty do paletyzacji to obecnie jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w przemyśle. Wysoka wydajność, elastyczność i precyzja którą zapewnia robot, pozwala firmie stać się jeszcze bardziej konkurencyjną na coraz bardziej wymagającym rynku.

Spawanie

Roboty spawalnicze coraz częściej używane są przez małe i średnie firmy. Ich wysoka precyzja, szybkość i powtarzalność zapewniają najwyższą jakość uzyskiwanych rezultatów, przy znaczącym ograniczeniu kosztów oraz podnoszą elatyczność produkcji.

Pick & Place

Proces Pick&Place dotyczy głownie zadań przekładania lub pakowania produktów, które z przyczyn technologicznych należy pobierać pojedynczo. Jest to proces bardzo szybki. Niejednokrotnie zarówno pobierania jak i odkładanie produktu odbywa się bez zatrzymania transporterów.

Obsługa maszyn

Zrobotyzowana obsługa maszyn pozwala na pełną automatyzację procesu produkcji na maszynach CNC. Roboty Kawasaki zapewniają zdjęcie detalu z maszyny, transport pomiędzy kolejnymi stanowiskami oraz założenie do następnej maszyny w optymalny sposób dzięki ich niezwykłej elastyczności i prędkości.


 

Klejenie / Dystrybucja

Klejenie zrobotyzowane polega na manipulacji narzędziem w celu precyzyjnej dystrybucji kleju, uszczelniacza, środka myjącego, itp. Roboty są chętnie stosowane w takich aplikacjach przede wszystkim z względy na trudne warunki pracy i chęć ochrony zdrowia pracowników oraz redukcję kosztów.

Malowanie

Zrobotyzowane malowanie stosuje się wszędzie tam gdzie wymagana jest najwyższa jakość pomalowanej powierzchni i wydajność, a praca jest niebezpieczna dla zdrowia pracowników. Roboty gwarantują stałe parametry malowanych powierzchni oraz dużą wydajność.