Wycinarki laserowe dają możliwość błyskawicznego i dokładnego wycinania, znakowania i obróbki między innymi metali czy tworzyw sztucznych. Są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzyjna, bezawaryjna i długotrwała praca np. w przemyśle metalurgicznym, motoryzacyjnym czy elektronicznym. Tną bardzo szybko, bo nawet 2,5 m materiału w ciągu sekundy, zapewniając powtarzalność wyników i nie powodując hałasu w środowisku pracy. Ma to znaczenie szczególnie tam, gdzie oprócz maszyn, przebywają także pracownicy. Pomimo tego, że jednorazowo są dosyć sporym wydatkiem, koszty przeznaczone na ich zakup bardzo szybko się zwracają.

Zalety wycinarki laserowej IPG

Wycinarki laserowe IPG można stosować nawet w środowiskach, w których warunki nie są sprzyjające obróbce materiału, ponieważ zapewniają osłonę miejsca pracy. Sprawia to, że czynniki niszczące takie jak temperatura, wilgotność czy ruchy powietrza nie mają większego wpływu na wydajność urządzenia. Dodatkowo można liczyć na to, że wycinarka nie będzie generowała znaczących kosztów podczas eksploatacji, gdyż podczas jej projektowania zwrócono uwagę na minimalizację zużycia energii, przy zachowaniu jak najwyższych standardów wydajności.

Cięcie laserowe jest na tyle precyzyjne, że krawędzie nie wymagają dodatkowej obróbki np. szlifowania. Wycinarka laserowa IPG nie generuje także strat materiału – każde kolejne cięcie jest przeprowadzane w minimalnej odległości od poprzedniego lub w ramach linii wspólnej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najwyższej jakości, niezawodnych wycinarek laserowych w asortymencie JBK Systems, a w razie potrzeby uzyskania większej ilości informacji na temat asortymentu, prosimy o kontakt.

 

Przejdź do strony:   https://pl.aramis.systems/