Konieczność montażu stacjonarnych detektorów gazu, które montowane są w różnych miejscach pomieszczeń lub bezpośrednio przy instalacji, regulują obowiązujące przepisy. Niemal nigdy nie mamy jednak pod lupą instalacji gazowych w całym obiekcie na całej długości przewodów. Gdy pojawia się sygnał lub podejrzenie nieszczelności, jednak nie mamy określonej lokalizacji wycieku, z pomocą przychodzi detektor nieszczelności gazu.

Użycie detektora nieszczelności gazu. Lokalizacja pęknięć lub przestarzałych uszczelnień

Jeśli chcemy sprawdzić dokładnie i bezpośrednio, gdzie mamy do czynienia z nieszczelnością w instalacji, używamy do tego przenośnego detektora gazu palnego. Pozwala nam zlokalizować pęknięcie lub nieszczelność w przestarzałych uszczelnieniach. Przykład zastosowania: mamy sygnał, że w instalacji jest spadek ciśnienia i wykluczyliśmy, że jest problem z dostawą gazu. Musimy sprawdzić, w którym miejscu jest wyciek – sięgamy po detektor nieszczelności gazu zgodny z krajowymi inteligentnymi standardami technicznymi i postępujemy zgodnie z instrukcją.

Jak działa przenośny detektor gazu palnego?

W naszej ofercie mamy detektor JB-L90, który wykorzystuje sensory klasy przemysłowej do wykrywania gazów poprzez naturalną dyfuzję. Działa z doskonałą czułością i powtarzalnością, jego czujniki wykorzystują technologie półprzewodnikowe. Jest łatwo kalibrowalny. Ma wyświetlacz, który wskazuje stężenie gazu w określonych jednostkach i status (normalny, niski alarm, wysoki alarm, przekroczenie zakresu). Gdy detektor wykryje nieszczelność, uruchamia alarm. Elastyczna sonda pozwala bardzo dokładnie zlokalizować miejsce nieszczelności. Jest stosowany w hutnictwie, przemyśle naftowym, chemicznym, koksowniczym i innych gałęziach przemysłu, w medycynie biomedycznej, rolnictwie.

Jak wykrywa się nieszczelności w instalacjach gazowych?